Informacja nt. warsztatów

I. Jak uniknąć powikłań w elastyczno-stabilnych zespoleniach kości długich u dzieci.

Paweł Wawrzaszek

Zespolenia śródszpikowe stały się standardem zaopatrywania wybranych złamań u dzieci. Na podstawie ponad dwudziestoletniego doświadczenia przedstawimy praktyczne aspekty ich stosowania z możliwością pracy na trenażerach. Wykłady będą zilustrowane bogatym materiałem klinicznym.

Zapraszamy do udziału również osoby chcące podzielić się swoimi doświadczeniami.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział w warsztatach wynosi 50 zł (w tym VAT).

Rejestracja na warsztaty w zakładce: Rejestracja uczestnictwa
II. Warsztaty - Szybka diagnostyka obrażeń -USG FAST

Nawal Matar, Paweł Witkowski

Fast- Focused Assessment with Sonography in Trauma- jest szybką oceną ultrasonograficzną wykonywaną u pacjentów po urazie brzucha czy klatki piersiowej(E-FAST) , mającą na celu uwidocznienie wolnego płynu w jamie brzusznej, miednicy mniejszej, jamach opłucnowych i w worku osierdziowym. Celem warsztatów jest doskonalenie posiadanych już umiejętności obrazowania w ultrasonografii oraz nauka wykonania badania według protokołu FAST z wykorzystaniem mobilnego aparatu ultrasonograficznego, dostarczonego przez firmę PHILIPS.

https://www.lumify.philips.com/web/

Warsztaty składają się części teoretycznej (ok. 15 min.) oraz części praktycznej (ok. 60 min.) - samodzielnego badania pacjenta pod okiem trenera.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział w warsztatach wynosi 40 zł (w tym VAT).

Rejestracja na warsztaty w zakładce: Rejestracja uczestnictwa
III. Writing about science …and making yourself understood

Silvia M Rogers, BSc Hons., PhD

Dr n. farmaceutycznych Silvia M. Rogers przez ponad 20 lat prowadziła w Bazylei agencję zajmującą się redagowaniem i pisaniem tekstów medycznych. Zanim została specjalistką w tej dziedzinie pracowała w działach badań i rozwoju dwóch dużych firm farmaceutycznych. Obecnie zajmuje się pisaniem dla przemysłu farmaceutycznego oraz prowadzi profesjonalne warsztaty z redagowania i pisania tekstów specjalistycznych zarówno dla medyków jak i naukowców. Na wydziale farmacji i wydziałach nauk biomedycznych Uniwersytetu w Bazylei prowadzi wykłady w tej właśnie dziedzinie. Tytuł licencjacki obroniła z wyróżnieniem na Uniwersytecie w Liverpoolu. Jest autorką 2 książek wydanych przez wydawnictwo Springer z Heidelbergu.
Informację nt. jednej z tych książek znajdziesz TUTAJ

Opłata za udział w warsztatach wynosi 50 zł (w tym VAT).

Rejestracja na warsztaty w zakładce: Rejestracja uczestnictwa
PATRONATY
                                                                            
PATRONAT MEDIALNY
  
SPONSOR GŁÓWNY